کلیدهای ترکیبی در ویندوز 7 – Windows 7 Hotkeys

کلیدهای ترکیبیکلیدهای ترکیبی در نسخه های مختلف ویندوز به ما کمک می کنند تا بتوانیم به راحتی و بدون مأوس کارخود را انجام دهیم. اما در ویندوز 7 تعدادی از این کلیدهای ترکیبی وجود دارند که در نسخه های قبلی ویندوز وجود نداشته اند، در این پست میخواهیم به آن ها اشاره کنیم.

برای مشاهده کلیدهای ترکیبی در ویندوز 7 بروی ادامه مطلب کلیک کنید.

کلیدهای ترکیبی در ویندوز 7

ابتدا لازم است به این نکته اشاره کنم که در پست کیبورد یا مأوس، کدامیک سرعت عملکرد بیشتری دارند؟ به دلیل استفاده از کیبورد اشاره شده است. حال میخواهیم یک سری کلیدهای ترکیبی در ویندوز 7 را معرفی کنیم که به کاربر در انجام عملیات مربوطه کمک شایانی می کنند.

در گزینه های زیر منظور از Windows همان دکمه    است.

1 – Windows + up / Windows + down

این کلیدهای ترکیبی به ترتیب باعث میشوند پنجره ای که در حالت انتخاب است (Focus) و تمام صفحه نیست (Maximize) آن را به حالت تمام صفحه در بیاورد. و برعکس، پنجره ای که در حالت انتخاب است به حالت Minimize دربیاید.

2 – Windows + Left / Windows + Right

این کلیدهای ترکیبی به ترتیب باعث میشوند که پنجره ای که در حالت انتخاب است به سمت چپ تصویر رفته و نیمی از تصویر را اشغال کند و برعکس.

کلیدهای ترکیبی

کلیدهای ترکیبی win+R

3 – Windows + T

این کلید ترکیبی باعث میشود که بتوان focus یا مکان فعلی را به نوار وظیفه (Taskbar) منتقل کرد و بین برنامه های موجود روی این نوار حرکت کرد.

کلیدهای ترکیبی win+t

4 – Windows + P

این کلید ترکیبی باعث میشود که بخش تنظیمات مربوط به خروجی نمایشگر نشان داده شود.

کلیدهای ترکیبی win+p

5 – Windows + F

این کلید ترکیبی باعث میشود که پنجره جستجوی ویندوز 7 برای شما باز شود.

6 – Windows + E

این کلید ترکیبی باعث میشود که پنجره Windows Explorer برای شما نمایش داده شود.

7 – Windows + Numbers

اگر شما بر روی نوار وظیفه خود نرم افزارها و بخش های مختلفی را قرار دادید، میتوانید به ترتیب با زدن شماره مربوط به آن، آن نرم افزار یا بخش را باز کنید. به عنوان مثال در تصویر زیر کلیدهای ترکیبی windows +2 باعث باز شدن برنامه اینترنت اکسپلورر میشوند.

کلیدهای ترکیبی win+num

8 – Windows + Tab

این کلید ترکیبی باعث میشود که اگر تم Aero در ویندوز شما فعال باشد، بتوانید از امکان تعویض بین پنجره ها و برنامه ها در یک حالت شکیل برخوردار باشید.

کلیدهای ترکیبی win+tab

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کلیدهای ترکیبی ویندوز 7 میتوانید به اینجا و اینجا سربزنید.