معرفی فریم ورک های سی اس اس CSS Frameworks

فریم ورک سی اس اسهمانطور که در پست فریم ورک چیست وعده کرده بودم، اینبار می خواهم به معرفی فریم ورک های سی اس اس CSS Frameworks بپردازم و درباره آن ها توضیح بدم.

برای مشاهده متن کامل معرفی فریم ورک های سی اس اس CSS Frameworks به ادامه مطلب رجوع کنید.

معرفی فریم ورک های سی اس اس CSS Frameworks

همانطور که گفتیم فریم ورک ها مزایای زیادی دارند. فریم ورک های سی اس اس به طراحان صفحات وب و قالب ها یا همان Frontend Developer ها کمک می کند تا به سرعت و در یک قالب و چهارچوب خاص، به تولید و ایجاد صفحات وب بپردازند

فریم ورک های سی اس اس CSS Frameworks

ابتدا فریم ورک های سی اس اس را لیست می کنیم سپس به معرفی برخی از آن ها می پردازیم. برای رفتن به وب سایت رسمی هر یک از فریم ورک های سی اس اس، کافیست تا روی آن کلیک کنید.

1 – بوت استرپ Bootstrap: یکی از معروف ترین فریم ورک های سی اس اس، بوت استرپ است. این فریم ورک سی اس اس، ساخته توییترTwitter میباشد. در این فریم ورک سی اس اس، قالب های آماده برای فرم ها، دکمه ها، جدول ها، پیام ها، منوها، ناوبری ها (Navigation) و … . آماده است. این فریم ورک سی اس اس واکنشگرا (Responsive)  و سبک (lightweight) است.

فریم ورک سی اس اس2 – گامبی Gumby: یکی دیگر از فریم ورک های سی اس اس، گامبی است که بسیار شبیه بوت استرپ است و همانند آن برای همه بخش ها قالب های آماده دارد. در این فریم ورک سی اس اس از جاوااسکریپت هم استفاده شده است.

فریم ورک سی اس اس3- پیور Pure: این فریم ورک سی اس اس ساخته یاهو Yahoo است. دارای ساختار واکنش گرا (Responsive) بوده و کار با این فریم ورک سی اس اس ساده است. پیور بسیار سبک (lightweight) است.

فریم ورک سی اس اسبرای کسب اطلاعات بیشتر درباره فریم ورک های سی اس اس می توانید به Wikipedia, codegeekz و همچنین awwwards سربزنید.