رفع مشکل فرمت نشدن فلش – Remove Write Protect

Soft_Pasysدر برخی از موارد، کاربر با این مشکل مواجه می­شود که نه میتواند فایلی را روی فلش کپی کند و نه اطلاعات موجود در آن را مشاهده کند، حتی قادر به فرمت (Format) کردن آن نبوده و سیستم کوچکترین اطلاعاتی درباره فلش به کاربر نمیدهد.

برای دیدن روش رفع مشکل فرمت نشدن فلش – Remove Write Protect به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

در این موارد، حتی در سیستم عامل لینوکس هم نمیتوان فلش را شناسایی و فرمت کرد یا به اطلاعات آن دسترسی داشت. یکی از راه­ها برای رفع این مشکل روشی است که هم­ اکنون آن را توضیح می­دهم. تصویر نمایش پیغام در موقع بروز این مشکل را به تصویر کشیده است:

Remove_flash_protected1 -  ابتدا فلش را به سیستم متصل نمایید.
2 – سپس در قسمت Run سیستم خود عبارت Regedit را تایپ کرده و دکمه Enter را بفشارید.
3 – سپس پنجره­ای مقابل شم باز خواهد شد، که به ترتیب وارد قسمت­های زیر بشوید.
HKEY_LOCAL_MACHINE \  SYSTEM  \  CurrentControlSet  \ Control

Remove_flash_protected_24 – حال در­این مرحله به دنبال بخش StorageDevicePolicies بگردید.
-  اگر قسمت 4 را در سیستم خود مشاهده نکردید، می­توانید آن را خود ایجاد کنید. به این ترتیب که:  دربخش خالی لیست کلیک راست کرده، گزینه NEW  را انتخاب می­کنیم و نام StorageDevicePolicies را برای آن می­نویسیم.
5 -  سپس در بخش سمت راست پنجره کلیک راست کرده، گزینه­ی NEW، سپس اگر سیستم عامل 32 بیتی روی سیستم خود دارد گزینه­ی DWORD (32-bit) Value و اگر سیستم عامل 64 بیتی دارید، گزینه­ی QWORD (64-bit) Value را انتخاب کنید و سپس برای آن نام WriteProtect را بگذارید.
6 – سپس روی آن دابل کلیک (Double-Click) کرده و در بخش Value data مقدار 0 را قرار داده و تایید کنید و تمام پنجره­ها را ببندید. فلش را از سیستم جدا کرده و مجدداً متصل کنید.

Remove_flash_protected_37 – روی درایو فلش کلیک راست کرده گزینه فرمت را انتخاب کرده و به صورت عادی (بدون اینکه گزینه­ Quick format فعال باشد) فلش را فرمت کنید.