دانلود مرورگر ایرانی ساینا

مرورگر ایرانی ساینابرای اولین بار شاهد این هستیم که یک مرورگر ایرانی در اختیار کاربران قرار گرفته است. مرورگر ایرانی ساینا، اولین مرورگر ایرانیست که توسط شرکت متما ساخته شده و بسیار جای خوشحالی دارد که در این عرصه هم فعالیت ها شروع شده است. این مرورگر برای سیستم عامل های مختلف ویندوز، سیستم عامل لینوکس و اندروید نیز قابل استفاده و اجراست.

برای دانلود مرورگر ایرانی ساینا به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

دانلود مرورگر ایرانی ساینا

معمولا کاربران اینترنت از مرورگرهایی همچون IE, Mozila FireFox, Chrome و … استفاده می کنند که همه آن ها مرورگرهایی هستند که تولید کشورهای دیگر هستند.

ساینا اولین مرورگر ایرانی است که مراحل بومی سازی آن توسط متخصصین ایرانی انجام شده است. ساینا با مرورگرهای مشابه برابری کرده و دارای قابلیت های خوبی است. از جمله قابلیت های ساینا می توان به سطح امنیت بالا، امکان شخصی سازی نحوه نمایش صفحه وب، دانلودگر ویدئو و امکان مرتب سازی بر اساس پربازدیدترین، محبوب ترین و جدید ترین سایت ها، اشاره کرد. ساینا به شکل متن باز – اپن سورس – طراحی شده و علاوه بر اینکه بومی سازی شده، استفاده از یک سری خدمات مانند پشتیبانی از زبان فارسی، تغییر تم، شکل و کدهای امضای الکترونیکی را پشتیبانی می‌کند. همچنین برخی از قسمت های این مرورگر مشابه خارجی ندارد، برای مثال بخش حمایت از خانواده در این مرورگر دیده شده تا خانواده‌ها این امکان را داشته باشند که اجازه استفاده بخشی از آدرس های اینترنتی را به فرزندان خود ندهند و از طرفی امکان کنترل استفاده از IP آدرس ها برای سنین مختلف در این مرورگر دیده شده است. این نرم افزار متناسب با تکنولوژی روز دنیا بوده و مشابه مرورگرهای دیگر عمل می‌کند اما از لحاظ طراحی متفاوت از دیگر مرورگرها است.

در تصویر نمایی از محیط مرورگر ایرانی ساینا را مشاهده می کنید.

مرورگر ایرانی ساینا

قابلیت های کلیدی مرورگر ایرانی ساینا:

- زبانه‌های عمودی: این ویژگی زبانه‌ها را به صورت عمودی در حاشیه‌ی مرورگر لیست می‌کند. هنگامی که کاربر به صورت همزمان با زبانه‌های زیادی کار می‌کند، حالت نمایش افقی زمان زیادی از کاربر برای پیدا کردن و تغییر زبانه‌ی جاری می‌گیرد. زبانه‌های عمودی علاوه بر مدیریت بهتر فضا، امکان دیدن تیتر همه‌ی زبانه‌ها را به کاربر می‌دهند.
- دو زبانه در یک صفحه: این ویژگی امکان نمایش دو زبانه را در یک صفحه می دهد. دو. زبانه به صورت افقی یا عمودی می توانند به نمایش گذاشته شوند. هنگامی که کاربر بخواهد از تمام فضای مرورگر برای مشاهده‌ی یک صفحه وب استفاده کند، می‌تواند آن را در حالت تک زبانه ای قرار دهد همچنین کاربر می‌تواند اندازه زبانه ها را مطابق میل خود تغییر دهد.
- کنترل والدین: این پکیج به منظور مسدود نمودن دسترسی فرزندان به سایت‌هایی که توسط والدین آن‌ها مشخص شده‌اند طراحی شده است.
- واسط آیکون دار: این پکیج، در کنار هر یک از دکمه‌های منوهای مرورگر تصویری کوچک به نام آیکون ایجاد می‌کند. این آیکون‌ها به منظور درک بهتر کارکرد آن دکمه طراحی شده‌اند.این پکیج به صورت پیش‌فرض شامل مجموعه‌هایی از آیکون‌ها می‌باشد.
- وضعیت صفحه: این پکیج به کاربر امکان مشاهده‌ی وضعیت لود شدن صفحه را می‌دهد.
- خبر رسان: پکیج مخبر عمل دریافت خوراک های RSS را به راحتی و به صورت خودکار انجام می دهد.
- تغییر زبان : ویژگی تغییر زبان برای سوئیچ بین زبان‌های انگلیسی، فارسی و عربی طراحی شده است
- سازگار با نسخه های مختلف ویندوز
- و …

جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به وب سایت رسمی مرورگر ایرانی ساینا و سایت متما مراجعه نمایید.