تبدیل عکس به طراحی مداد در فتوشاپ pencil sketch

فتوشاپیکی از طراحی های جالبی که صورت میگیرد، تبدیل یک عکس به حالت نقاشی شده آن با مداد (pencil sketch) است. برای این کار نرم افزارهایی نیز ایجاد شده است. اما در این پست میخواهیم نشان بدهیم که در نرم افزار فتوشاپ (Photoshop) چگونه میتوان این کار را انجام داد.

برای مشاهده چگونگی تبدیل یه عکس به طراحی مداد pencil sketch به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

تبدیل عکس به طراحی مداد در فتوشاپ pencil sketch

در این آموزش از نسخه CS6 نرم افزار فتوشاپ (Photoshop) استفاده شده است.  ابتدا تصویر مورد نظر را در نرم افزار فتوشاپ (Photoshop) باز می کنیم. و سپس از بخش لایه ها (Layer) روی گزینه Create new fill or adjustment layer کلیلک می کنیم. تصویر زیر را مشاهده نمایید.

فتوشاپسپس از لیست پیش رو گزینه Black & White را انتخاب می کنیم. تصویر زیر را مشاهده نمایید.

فتوشاپ در پنل باز شده در حالت پیش فرض می توانیم با زدن دکمه Auto میزان اشباعی رنگ ها در تصویر را مشخص کنیم. (توجه داشته باشید که میزان اشباعی رنگ ها در خروجی کار شما بسته به وضعیت و رنگ بندی خود تصویر، تأثیر دارد. همچنین می توانید پس از اتمام کار مجددا به این مسیر آمده و تنظیمات را دستکاری کنید تا تغییرات آن را مشاهده نمایید.) به تصویر زیر نگاه کنید.

فتوشاپپس از فشردن دکمه Auto تصویر به حالت زیر در می آید.

فتوشاپحال لایه عکس را انتخاب کرده و از منوی Filter گروه Stylize، گزینه Find Edges را انتخاب می کنیم. تصویر زیر را نگاه کنید.

فتوشاپحال مشاهده می کنید که تبدیل عکس به طراحی مداد در فتوشاپ pencil sketch با موفقیت به انجام رسیده است.

فتوشاپامیدوارم از این آموزش استفاده کرده باشید.

همچنین عزیزان و علاقه مندان می توانید برای پیدا کردن و یادگیری، آموزش های بیشتری از  Tutsplus ، پرشین جی اف اکس و photoshop training channel استفاده نمایید.

  

2 دیدگاه در “تبدیل عکس به طراحی مداد در فتوشاپ pencil sketch

  1. استاد بزرگوار با تشکر از این مطلب زیبا و پرکابردتون
    لطفا آموزش طراحی یک بکگراند (background) زیبا هم بگذارید!
    با تشکر

دیدگاه‌ها غیرفعال هستند.