افزایش سرعت بارگذاری ویندوز 7

افزایش سرعت بارگذاری در ویندوز 7یکی از مشکلاتی که غالب کاربران ویندوز با آن مواجه هستند، این است که سرعت بارگذاری سیستم عامل آن ها پایین است و تا زمانی که ویندوز کاملا بارگذاری بشود، زمان زیادی را از آن ها خواهد گرفت. در این پست ما میخواهیم به نکته ای برای افزایش سرعت بارگذاری ویندوز 7 بپردازیم.

جهت مشاهده متن کامل افزایش سرعت بارگذاری ویندوز 7 به ادامه مطلب رجوع کنید.

افزایش سرعت بارگذاری ویندوز 7

معمولا کاربران هنگامی که سیستم خود را روشن میکنند، زمان نسبتا زیادی را تا آماده شدن کامل سیستم صرف میکنند. و برخی از کاربران گرامی احساس میکنند با کلیک راست کردن روی صفحه دسکتاپ و زدن گزینه Refresh سرعت آماده شدن سیستم آن ها بالا رفته و بی مشکل میتوانند با سیستم کار کنند.

اما این یک تصور غلط و باطل است. بلکه گزینه Refresh صرفا برای بارگذاری مجدد تصویر صفحه نمایشگر شماست. این گزینه زمانی کاربرد دارد که صفحه شما از نظر تصویر نمایش داده شدن دچار مشکل و نقص است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد میتوانید به پست Refresh دسکتاپ و یا Explorer دقیقا چه کاری انجام میدهد مراجعه نمایید.

حذف بارگذاری برنامه های نصب شده در هنگام بارگذاری ویندوز 7

1 – ابتدا از منوی Start گزینه Run را انتخاب نمایید و یا همزمان دکمه های   + R رابفشارید.
2 – سپس در کادر پیش رو کلمه msconfig رانوشته و دکمه Ok را بزنید.

افزایش سرعت بارگذاری ویندوز 73 – سپس به زبانه Startup رفته و از لیست پیش رو تیک برنامه هایی را که نمیخواهید در هنگام بارگذاری ویندوز بارگذاری شوند، بردارید.

افزایش سرعت بارگذاری ویندوز 74 – همچنین میتوانید با برداشتن تیک اجرا شدن سرویس هایی که به آن ها نیاز ندارید، باعث افزایش سرعت بارگذاری ویندوز 7 شوید. برای این کار در همین بخش روی زبانه Services کلیک کرده و از لیست سرویس هایی که به اجرای آن ها نیازی نیست، از لیست حذف میکنیم.

دقت کنید که برای حذف سرویس ها نیاز به دقت و اطلاعات بیشتری درباره سرویس ها است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این شیوه برای افزایش سرعت بارگذاری ویندوز 7 ، میتوانید اینجا ، اینجا و اینجا کلیک کنید.