آموزش فتوشاپ-ساخت یک استایل چوبی جالب و زیبا

PSD به HTMLدر این پست از آموزش های فتوشاپ میخواهم ساخت یک استایل چوبی زیبا و جالب را به شما کاربران عزیز آموزش دهم.ساخت این استایل چوبی بسیار آسان است ولی باید در طراحی آن کمی دقت کردو مطمئن باشید اگر کار را با دقت پیش ببرید،حتما در آخر کار شما به نتیجه ای جالب و کمی هم بامزه دست خواهید یافت و از آن لذت خواهید برد.

جهت  مشاهده ی ادامه ی مطلب آموزش فتوشاپ-ساخت یک استایل چوبی جالب و زیبا به ادامه ی مطلب مراجعه نمایید…

آموزش فتوشاپ-ساخت یک استایل چوبی جالب و زیبا

در پایان نتیجه ی کار اینگونه خواهد شد…

wooden type

در این کار شما تنها به دو استوک ( Stock ) نیاز دارید که آنها را می توانید از اینجا دانلود کنید.

برای شروع ابتدا یک سند با ابعاد 1130px * 700px ایجاد کنید.سپس برای زیبا تر شدن بکگراند و همچنین برای اینکه استایل چوبی جلوه ی بهتری پیدا کند،در تنظیمات Blending Options پس از انتخاب گزینه ی Gradient Overlay تغییرات زیر را در این بخش اعمال کنید.

20

اکنون به قسمت طراحی استایل می رسیم.ما در این استایل دو رنگ چوب داریم که یک رنگ روشن برای چوب رویی و یک رنگ تیره برای چوب زیرین داریم،اول از چوب زیرین شروع می کنیم.ابتدا با ابزار Rounded Rectangle Tool یک مستطیل دور گرد با ابعاد 50px * 220px بکشید.سپس با فشردن کلید های Ctrl+T قابلیت Free Transform را فعال و این مستطیل دور گرد را 30- درجه بچرخانید( برای تمیزی کار می توانید از نوار Options در قسمت بالایی نرم افزار فتوشاپ این کار را انجام دهید).سپس تغییرات زیر را در تنظیمات Blending Options اعمال کنید.

22  2423

حال باید کمی استایل چوبی به آن بدهیم.برای این کار تصویر سطح چوبی ( Wooden Surface ) را در فتوشاپ باز کنید و داخل کار بکشید ( Drag ).سپس این تصویر را هم 30- درجه بچرخانید و روی مستطیل دورگرد بکشید (لایه ی سطح چوبی بالاتر از لایه ی مستطیل دورگرد باشد).سپس لایه ی مستطیل دورگرد را با گرفتن کلید Ctrl و کلیک چپ روی عکس کوچک لایه،انتخاب کنید.درحالی که لایه ی مستطیل دورگرد در حالت انتخاب است،عملیات زیر را انجام دهید.

29

پس از این عملیات Blending Mode لایه ی سطح چوبی را به Soft Light تغییر دهید.سپس برای اینکه سختی چوب نمایان تر شود،از منوی Filter>Sharpen گزینه ی Sharpen More را انتخاب کنید.اکنون باید چنین چیزی داشته باشید.

30

تکه چوب زیرین ساخته شد.اکنون باید تکه چوب رویی را به همین روال درست کنید.البته این دفعه ابعاد تکه چوب 50px *150px و رنگ Color Overlay آن d5864d# می باشد،همچنین باید این تکه چوب را 30 درجه بچرخانید.به یاد داشته باشید برای تکمیل کار به تعداد بیشتری تکه چوب رویی و زیرین نیاز خواهید داشت.اکنون چیزی مانند این عکس دارید.

31

حال تصویر پیچ ( Screw ) را در فتوشاپ باز کنید.سپس قسمت سر پیچ را از عکس جدا کنید و به داخل کار بکشید.اندازه ی آن را کوچک کنید.سپس کلید های Shift+Ctrl+U را بزنید ( با این کار عکس سر پیچ سیاه و سفید می شود).سپس برای طبیعی تر جلوه کردن سر پیچ در تنظیمات Blending Options تغییرات زیر را اعمال کنید.

32

اکنون پیچ را روی محل اتصال دو تکه چوب قرار دهید.

33

آموزش در همین جا به اتمام می رسد.زیرا که برای تکمیل کار فقط کافیست از تکه چوب ها و پیچی که ساختید کپی بگیرید و آنها را در وضعیت های مختلف قرار دهید.شما کاربران عزیز می توانید ادامه ی کار را به سلیقه ی خود پیش ببرید.

امیدوارم در پایان کار خسته نشده باشید و از کار خود لذت ببرید.

  

2 دیدگاه در “آموزش فتوشاپ-ساخت یک استایل چوبی جالب و زیبا

  1. سلام آقای مومنی
    ممنونم از اینکه آموزش های جالب در زمینه فتوشاپ میزارین

دیدگاه‌ها غیرفعال هستند.