آموزش ساخت بکگراند در فتوشاپ

فتوشاپدر پست آموزش ساخت بکگراند در فتوشاپ میخواهیم شیوه ساخت یک بکگراند پرکاربرد را با استفاده از نرم افزار فتوشاپ (Photoshop) نسخه CS6 آموزش دهیم. در طراحی ها و کارهای مرتبط با گرافیک، بکگراند (Background) یا همان پس زمینه، نقش مهم را در جلوه و کیفیت طرح و اثر ایفا می کند.

برای مشاهده متن کامل آموزش ساخت بکگراند در فتوشاپ، به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

آموزش ساخت بکگراند در فتوشاپ

بکگراند، معمولا در عین سادگی و اینکه در پشت تصویر قرار گرفته و در کانون توجه نیست، اما نقش بسیار مهمی در اثر ما بازی می کند. حتی یک بکگراند ساده اما دارای ترکیب رنگ مناسب میتواند اثر بسیار مطلوبی روی طرح ما بگذارد.

در ابتدا میخواهیم چند عکس را که همگی از این سبک بکگراند استفاده کرده اند، مشاهده کنیم. برای مشاهده عکس ها می توانید بر روی لینک های زیر کلیلک کنید.

حال به آموزش ساخت بکگراند در فتوشاپ می پردازیم.

ابتدا یک فایل جدید در نرم افزار فتوشاپ با اندازه 300 * 600 ایجاد میکنیم.

آموزش ساخت بکگراند در فتوشاپسپس لایه را با استفاده از سطل رنگ (Paint Bucket) کاملا سیاه میکنیم. بعد از بخش لایه ها (Layer)، با کلیک رو دکمه Create a new layer یک لایه جدید به فایل اضافه می کنیم.

آموزش ساخت بکگراند در فتوشاپسپس با انتخاب ابزار طیف رنگ (Gradient) و انتخاب طیف رنگ مورد نظر، لایه دوم را با طیف رنگ مورد نظر پر میکنیم.

Gradient_tool_in_photoshop

آموزش ساخت بکگراند در فتوشاپتوجه داشته باشید که هم از لیست طیف رنگ های موجود میتوانید استفاده نمایید و هم با طیف رنگی که خودتان آن را میسازید میشود کار کرد. برای ساخت طیف رنگ کافیست روی طیف رنگ پیش فرض کلیک نمایید.

create_new_gradiant_in_photoshopدر پنجره مربوط به تنظیمات میتوانید به راحتی و با کلیک روی نوار طیف رنگ، رنگ ها را کم و زیاد کرده و طیف رنگ (Gradient) مورد نظر خود را بسازید.

gradiat_editor_in_photoshopدر گام بعدی ما نیاز به استفاده کردن از راهنما (guide) داریم.برای این کار از طریق مسیر زیر وارد بخش راهنما شده و یک خط راهنمای افقی در وسط (150) و یک خط راهنمای عمودی در وسط تصویر (300) ایجاد مینماییم.

create_guide_in_photoshopphotoshopپس از تنظیم رهنما، تصویر به شکل بالا در خواهد آمد.

حال باید ابزار polygonal lasso را انتخاب کرده و به ترسیم خطوط و بخش های زاویه دار بپردازیم. کافیست در مرکز، یک کلیک کرده و سپس موس را به سمت مورد نظر هدایت کنید. با چند بار انجام این کار میتوانید یک چهارم عکس را در حالت انتخاب ببرید.

palygonal_lasoo_in_photoshopphotoshopسپس باید برای انتخاب سه بخش باقی مانده، از امکانات نرم افزار استفاده کنیم. بدین صورت که، ابتدا گزینه Quick mask mode را از نوار ایزار انتخاب کرده و سپس از همان نوار، با ابزار Rectangle marquee ناحیه یک چهارم اول را انتخاب میکنیم. سپس دکمه های Alt + Ctrl + T را همزمان میفشاریم. نقطه وسط مستطیل را به وسط خط سمت چپ منتقل کرده و با کلیک راست کردن روی یک چهارم کناری و انتخاب گزینه Flip Horizontal این بخش را هم درست میکنیم. سپس دکمه های Ctrl + D را میفشاریم.

mask_mode_in_photoshop transfoem_in_photoshop photoshop photoshopدر ادامه باید دو قسمت پایینی را هم درست کنیم. برای این کار مجددا از ابزار Rectangle marquee استفاده کرده و تمام نیمه بالایی تصویر را انتخاب می کنیم. سس نقطه مرکزی را به مرکز تصویر منتقل کرده و با کلیک راست در بخش پایین تصویر و انتخاب گزینه Rotate 180 بخش پایین تصویر را هم درست میکنیم و سپس دکمه های Ctrl + D را میفشاریم.

photoshop rotate_in_photoshop photoshopحال دکمه Standard mode را زده و در این حالت دکمه Delete را از روی صفحه کلید فشار میدهیم.

photoshop photoshopتا اینجا کار ساخت بکگراند در فتوشاپ تا حدودی تمام است اما برای اینکه کمی طرح ما جالب تر شود میتوانیم از فیلترها (Filter) کمک بگیریم. از منوی Filter بر روی گروه Blur رفته و سپس روی گزینه Radial Blur کلیک میکنیم.تنظیمات را مطابق تصویر انجام داده و تآیید میکنیم. این کار را یک بار دیگر تکرار میکنیم.

redial_blur_in_photoshop redial_blur_setting_in_photoshopحال کار ساخت بکگراند در فتوشاپ تمام است و طرح آماده photoshopامیدوارم از آموزش ساخت بکگراند در فتوشاپ استفاده کرده باشید. برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر میتوانید به photoshoplady و graphicssoft مراجعه نمایید.